Mokėjimo kortelės (debetinė/kreditinė)

Unija Jūsų kišenėje!

Vieni mažiausių išdavimo ir aptarnavimo įkainių.

Pinigų išgryninimas „Medus” bankomatuose.

Pinigų išgryninimas ir įnešimas „Perlo“ terminaluose.

Bekontakčiai mokėjimai iki 50 €.

DEBETO KORTELĖ MAESTROKREDITO KORTELĖ MASTERCARD STANDARD
Tai viena populiariausių mokėjimo kortelių, kuri Jums leis atsiskaityti už pirkinius ir paslaugas įprastose prekybos ir paslaugų vietose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.Tai prestižinė tarptautinė mokėjimo kortelė, kuri Jums suteikto kredito limito ribose leis patogiai ir saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas Lietuvoje bei užsienyje.
„Maestro“ debeto kortelės privalumai:
  • atlyginimą, stipendiją, pensiją, socialines išmokas ir kitas lėšas saugiai laikysite savo kortelės sąskaitoje;
  • saugiai atsiskaitysite internetu;
  • vienodomis sąlygomis galėsite išsigryninti pinigus visuose Lietuvos bankomatuose, nepriklausomai nuo to, kuriam bankui ar tinklui jie priklauso.
„MasterCard Standard” kredito kortelės privalumai:
  • galėsite naudoti nuosavas lėšas arba suteiktą kredito limitą;
  • saugiai atsiskaitysite internetu;
  • grąžinę visą skolą ar jos dalį, jūs vėl iš karto galėsite naudotis visu kreditu ar grąžinta kredito limito dalimi;
  • nemokėsite palūkanų už nepanaudotą kredito limitą;
  • už pirkinius atsiskaitysite nesinaudodami lizingo bendrovių paslaugomis;
  • nebijosite keliauti – jausitės ramūs ir užtikrinti su kelionių draudimu.
Svarbiausi skirtumaiDebeto kortelė “Maestro”Kredito kortelė “MasterCard Standard”
 Kreditas – +
 Pirkimas internetu+ +
 El. bankininkystė+ +
 Kortelės galiojimo terminas4 metai 4 metai
 Prarastos kortelės blokavimas+ +
 Amžiusnuo 7 metų nuo 18 metų
Operacijos užsienio valiuta

Mokėjimo operacijos konvertuojamos ir nurašomos nuo kortelės sąskaitos  tarptautinės mokėjimo kortelių organizacijos „MasterCard“ nustatytu valiutos konvertavimo kursu. Atkreipiame dėmesį, kad mokėjimo operacijos atlikimo ir operacijos nurašymo nuo sąskaitos dieną valiutos konvertavimo kursai gali skirtis. Daugiau informacijos galite matyti savo sąskaitos išrašuose.

Jeigu tarptautinės mokėjimo kortelių organizacijos „MasterCard“ nustatytas valiutos konvertavimo kursas nesutampa su tos dienos Europos centrinio banko paskelbtu pagrindiniu valiutos keitimo kursu ir yra didesnis, šis valiutų kursų skirtumas yra prilyginamas valiutos keitimo antkainiui, kurį kortelės turėtojas sumoka „MasterCard“ tarptautinei mokėjimo kortelių organizacijai. LKU grupės kredito unijos už atsiskaitymus Maestro ir MasterCard mokėjimo kortelėmis užsienio valiuta, kai tai operacija atliekama kita valiutai nei eurai, netaiko jokio valiutos keitimo mokesčio.

Priglausk ir apmokėk

Atsiskaitant skaitytuvuose, su nurodytu bekontakčio atsiskaitymo simboliu, nereikalaujamas PIN kodas jei operacijos suma neviršija 50 €. Tačiau, kai kuriais atvejais, atliekant atsiskaitymus iki 50 €, skaitytuvas gali paprašyti įvesti PIN kodą. Tai papildomas saugumo sprendimas, leidžiantis įsitikinti, kad kortelė nėra prarasta ir ja naudojasi būtent jos savininkas.

Asmuo, norėdamas užblokuoti bekontakčio atsiskatymo funkcionalumą, turi atvykti į kredito uniją ir pateikti nustatytos formos prašymą arba atsiųsti laisvos formos prašymą per el. bankininkystę „i-Unija“.

Kortelių operacijų limitaiDebeto kortelė MaestroKredito kortelė MasterCard Standard
Maksimalus kredito limitasKredito limitas neleidžiamas6 000 €
Grynųjų pinigų išėmimo bankomate per 24 val. limitas (suma)1 500 €3 000 €
Per 24 val. leistinas grynųjų pinigų išėmimo bankomate operacijų skaičius510
Operacijų limitas (atsiskaitant už prekes ir paslaugas) per 24 val. (suma)3 000 €6 000 €
Atsiskaitymų už prekes ir paslaugas operacijų skaičiaus limitas (per 24 val.)1020
Grynųjų pinigų išėmimo/įnešimo Perlo terminale minimali suma5 €5 €
Grynųjų pinigų išėmimo/įnešimo Perlo terminale maksimali suma150 €150 €

Vis daugiau mokėjimo kortelių turėtojų naudojasi internetinių parduotuvių paslaugomis, tačiau tai neišvengiamai lemia neteisėtų operacijų, kai internetiniai sukčiai nusavina mokėjimo kortelių duomenis ir be kortelės savininko žinios iš sąskaitos nuskaičiuoja pinigus, padažnėjimą. LKU grupės kredito unijos primena savo nariams, kad to galite išvengti prisijungdami prie saugaus atsiskaitymo internetu programos „Secure 3D“.

„Secure 3D“ – tai nemokama paslauga „MasterCard“ ir „Maestro“ mokėjimo kortelių turėtojams, leidžianti saugiau apsipirkti internetu. Šios paslaugos dėka pakartotinai identifikuojamas mokėjimo kortelės savininkas ir tokiu būdu tapatybė dukart patvirtinama dar prieš prekybininkui pateikiant prašymą autorizuoti mokėjimą, taip sumažinant neteisėtų mokėjimo kortelių panaudojimų skaičių.

Šią technologiją sukūrė „Visa“ ir „MasterCard“ organizacijos, o ją galite atpažinti mokėjimo metu internetinėje parduotuvėje pamatę „MasterCard® SecureCode“ ženklą. Apsipirkimo procesas tokiu ženklu pažymėtoje internetinėje parduotuvėje vyksta įprastai: išsirinkę prekę ar paslaugą turite suvesti savo mokėjimo kortelės duomenis, skirtus atsiskaityti internetu, t. y. kortelės numerį, jos galiojimo datą ir triženklį kortelės saugos kodą (CVC2 arba CVV2). Tai atlikus, sistema Jus automatiškai nukreips į LKU kredito unijų grupės saugaus atsiskaitymo internetu svetainės langą.

Įsitikinę, kad jame visa pateikiama informacija yra teisinga, suveskite savo susikurtą ir tik Jums žinomą slaptažodį. Jei slaptažodis teisingas, sistema Jus nukreips į naują papildomą langą, kuriame dar kartą turėsite patvirtinti savo tapatybę, įvesdami SMS žinute iš LKU grupės kredito unijos gautą vienkartinį saugos kodą, sudarytą iš 6 arba 8 skaitmenų. Tik tada Jūsų mokėjimas bus patvirtintas.

Tam, kad Jūsų kortelė būtų registruota saugiems pirkimams internetu, turite elektroninėje bankininkystėje „i-Unija“ pasirinkti:

„Sąskaitos“ -> „Mokėjimo kortelės“ -> „Saugus pirkimas“ -> „Veiksmai“ -> „Registruoti

Informuojame, kad siekiant maksimalios neteisėtų operacijų prevencijos ir užtikrinant pirkimų internetu saugumą, nuo 2021 m. mokėjimo kortelių turėtojai, neužregistravę savo kortelių „Secure 3D“ programoje, negalės atsiskaityti tose internetinėse parduotuvėse, kurios dalyvauja šioje saugumo programoje.