Mokėjimo kortelės (debetinė/kreditinė)

Unija Jūsų kišenėje!

Vieni mažiausių išdavimo ir aptarnavimo įkainių.

Pinigų išgryninimas „Medus” bankomatuose.

Pinigų išgryninimas ir įnešimas „Perlo“ terminaluose.

Bekontakčiai mokėjimai iki 50 €.

DEBETO KORTELĖ „DEBIT MASTERCARD” KREDITO KORTELĖ MASTERCARD STANDARD
Tai viena populiariausių mokėjimo kortelių, kuri Jums leis atsiskaityti už pirkinius ir paslaugas įprastose prekybos ir paslaugų vietose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.Tai prestižinė tarptautinė mokėjimo kortelė, kuri Jums suteikto kredito limito ribose leis patogiai ir saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas Lietuvoje bei užsienyje.
„Mastercard“ debeto kortelės privalumai:
 • Gaukite specialią tarptautinės apgyvendinimo įstaigų užsakymo platformos „Booking.com“ nuolaidą.
 • Pasinaudokite apgyvendinimo platformos „Preferred Hotels & Resorts“ specialiu pasiūlymu – 4 nakvynės už 3 kainą!
 • Išsinuomokite automobilį pigiau su „Rentalcars.com“.
 • Gaukite 10 % nuolaidą automobilio nuomai per „Hertz“ platformą visame pasaulyje!
 • Pagaminta iš perdirbto plastiko.
 • Atlyginimą, stipendiją, pensiją, socialines išmokas ir kitas lėšas saugiai laikysite savo kortelės sąskaitoje.
 • Saugiai atsiskaitysite internetu.
 • Bekontakčiai mokėjimai iki 50 Eur ir jokio PIN kodo.
 • Patraukliomis sąlygomis bankomatuose „MEDUS“ ir „Bankomatas.lt“ galėsite išgryninti turimas lėšas visoje Lietuvoje.
Svarbiausi skirtumaiDebeto kortelė “Maestro”Kredito kortelė “MasterCard Standard”
Kreditas+
 Bekontakčiai mokėjimai ++
Papildomos kortelės užsakymas++
 Pirkimas internetu++
 El. bankininkystė++
 Kortelės galiojimo terminas4 metai 4 metai
 Prarastos kortelės blokavimas+ +
 Amžiusnuo 7 metų nuo 18 metų
Maksimalus kredito limitasKredito limitas neleidžiamasIki 6 000 €
Grynųjų pinigų išėmimo bankomate per 24 val. leistina suma1 500 €3 000 €
Grynųjų pinigų išėmimo bankomate per 24 val. leistinas operacijų skaičius510
Operacijų atsiskaitant už prekes ir paslaugas per 24 val. leistina suma3 000 €6 000 €
Operacijų atsiskaitant už prekes ir paslaugas per 24 val. leistinas skaičius1020
Grynųjų pinigų išėmimo / įnešimo „Perlo” terminale minimali suma5 €5 €
Grynųjų pinigų išėmimo / įnešimo „Perlo” terminale maksimali suma500 €500 €
Operacijos užsienio valiuta

Mokėjimo operacijos konvertuojamos ir nurašomos nuo kortelės sąskaitos  tarptautinės mokėjimo kortelių organizacijos „MasterCard“ nustatytu valiutos konvertavimo kursu. Atkreipiame dėmesį, kad mokėjimo operacijos atlikimo ir operacijos nurašymo nuo sąskaitos dieną valiutos konvertavimo kursai gali skirtis. Daugiau informacijos galite matyti savo sąskaitos išrašuose.

Jeigu tarptautinės mokėjimo kortelių organizacijos „MasterCard“ nustatytas valiutos konvertavimo kursas nesutampa su tos dienos Europos centrinio banko paskelbtu pagrindiniu valiutos keitimo kursu ir yra didesnis, šis valiutų kursų skirtumas yra prilyginamas valiutos keitimo antkainiui, kurį kortelės turėtojas sumoka „MasterCard“ tarptautinei mokėjimo kortelių organizacijai. LKU grupės kredito unijos už atsiskaitymus Maestro ir MasterCard mokėjimo kortelėmis užsienio valiuta, kai tai operacija atliekama kita valiutai nei eurai, netaiko jokio valiutos keitimo mokesčio.

Priglausk ir apmokėk

Atsiskaitant skaitytuvuose, su nurodytu bekontakčio atsiskaitymo simboliu, nereikalaujamas PIN kodas jei operacijos suma neviršija 50 €. Tačiau, kai kuriais atvejais, atliekant atsiskaitymus iki 50 €, skaitytuvas gali paprašyti įvesti PIN kodą. Tai papildomas saugumo sprendimas, leidžiantis įsitikinti, kad kortelė nėra prarasta ir ja naudojasi būtent jos savininkas.

Asmuo, norėdamas užblokuoti bekontakčio atsiskatymo funkcionalumą, turi atvykti į kredito uniją ir pateikti nustatytos formos prašymą arba atsiųsti laisvos formos prašymą per el. bankininkystę „i-Unija“.

Kortelių operacijų limitaiDebeto kortelė MaestroKredito kortelė MasterCard Standard
Maksimalus kredito limitasKredito limitas neleidžiamas6 000 €
Grynųjų pinigų išėmimo bankomate per 24 val. limitas (suma)1 500 €3 000 €
Per 24 val. leistinas grynųjų pinigų išėmimo bankomate operacijų skaičius510
Operacijų limitas (atsiskaitant už prekes ir paslaugas) per 24 val. (suma)3 000 €6 000 €
Atsiskaitymų už prekes ir paslaugas operacijų skaičiaus limitas (per 24 val.)1020
Grynųjų pinigų išėmimo/įnešimo Perlo terminale minimali suma5 €5 €
Grynųjų pinigų išėmimo/įnešimo Perlo terminale maksimali suma150 €150 €

Vis daugiau mokėjimo kortelių turėtojų naudojasi internetinių parduotuvių paslaugomis, tačiau tai neišvengiamai lemia neteisėtų operacijų, kai internetiniai sukčiai nusavina mokėjimo kortelių duomenis ir be kortelės savininko žinios iš sąskaitos nuskaičiuoja pinigus, padažnėjimą. LKU grupės kredito unijos primena savo nariams, kad to galite išvengti prisijungdami prie saugaus atsiskaitymo internetu programos „Secure 3D“.

„Secure 3D“ – tai nemokama paslauga „MasterCard“ ir „Maestro“ mokėjimo kortelių turėtojams, leidžianti saugiau apsipirkti internetu. Šios paslaugos dėka pakartotinai identifikuojamas mokėjimo kortelės savininkas ir tokiu būdu tapatybė dukart patvirtinama dar prieš prekybininkui pateikiant prašymą autorizuoti mokėjimą, taip sumažinant neteisėtų mokėjimo kortelių panaudojimų skaičių.

Šią technologiją sukūrė „Visa“ ir „MasterCard“ organizacijos, o ją galite atpažinti mokėjimo metu internetinėje parduotuvėje pamatę „MasterCard® SecureCode“ ženklą. Apsipirkimo procesas tokiu ženklu pažymėtoje internetinėje parduotuvėje vyksta įprastai: išsirinkę prekę ar paslaugą turite suvesti savo mokėjimo kortelės duomenis, skirtus atsiskaityti internetu, t. y. kortelės numerį, jos galiojimo datą ir triženklį kortelės saugos kodą (CVC2 arba CVV2). Tai atlikus, sistema Jus automatiškai nukreips į LKU kredito unijų grupės saugaus atsiskaitymo internetu svetainės langą.

Įsitikinę, kad jame visa pateikiama informacija yra teisinga, suveskite savo susikurtą ir tik Jums žinomą slaptažodį. Jei slaptažodis teisingas, sistema Jus nukreips į naują papildomą langą, kuriame dar kartą turėsite patvirtinti savo tapatybę, įvesdami SMS žinute iš LKU grupės kredito unijos gautą vienkartinį saugos kodą, sudarytą iš 6 arba 8 skaitmenų. Tik tada Jūsų mokėjimas bus patvirtintas.

Tam, kad Jūsų kortelė būtų registruota saugiems pirkimams internetu, turite elektroninėje bankininkystėje „i-Unija“ pasirinkti:

„Sąskaitos“ -> „Mokėjimo kortelės“ -> „Saugus pirkimas“ -> „Veiksmai“ -> „Registruoti

Informuojame, kad siekiant maksimalios neteisėtų operacijų prevencijos ir užtikrinant pirkimų internetu saugumą, nuo 2021 m. mokėjimo kortelių turėtojai, neužregistravę savo kortelių „Secure 3D“ programoje, negalės atsiskaityti tose internetinėse parduotuvėse, kurios dalyvauja šioje saugumo programoje.

Dažniausiai užduodami klausimai:

 • Kaip užsisakyti mokėjimo kortelę? Kreipkitės į savo uniją, kurios nariu esate, ir pateikite užpildytą nustatytos formos prašymą išduoti mokėjimo kortelę.
 • Ar galimo mokėjimo kortelę susieti su mokėjimo sąskaita? Debeto ir kredito kortelės turi atskiras savo sąskaitas, todėl su mokėjimo sąskaita susiejimas negalimas.
 • Ar galima mokėjimo kortele atsikaityti internete? Mokėjimo kortele galite atsiskaityti tose interneto parduotuvėse, kuriose yra nurodytas „Mastercard“ ženklas.
 • Kaip saugiai atsiskaityti mokėjimo kortele internete? Prisijunkite prie el. bankininkystės „i-Unija“ ir užregistruokite mokėjimo kortelę saugiems pirkimams. Tai padarysite atlikę veiksmus nurodyta tvarka: Prisijunkite prie el. bankininkystės „i-Unija“. Pasirinkite „Sąskaitos“ -> „Mokėjimo kortelės“ -> „Saugus pirkimas“. Pasirinkite kortelę ir stulpelyje „Veiksmai“ paspauskite „Registruoti“. Įveskite savo susikurtą nuolatinį slaptažodį. Įveskite mobilaus telefono numerį, kuriuo bus siunčiami vienkartiniai saugos kodai.
 • Kaip apsipirkti mokėjimo kortele, kuri jau registruota saugiems atsiskaitymams? Elektroninėje parduotuvėje, pažymėtoje „Mastercard® SecureCode™“ ženklu, išsirinkę prekę ar paslaugą įveskite įprastus mokėjimo kortelės duomenis, skirtus atsiskaityti internete: kortelės numerį, jos galiojimo datą ir triženklį kortelės saugos kodą (CVC2 arba CVV2). Sistema Jus automatiškai nukreips į LKU kredito unijų grupės saugaus atsiskaitymo internetu svetainės langą. Įsitikinkite, kad visa apie pirkimą pateikta informacija yra teisinga, ir suveskite savo susikurtą slaptažodį. Sistema Jus nukreips į naują langą, kuriame įveskite SMS žinute iš LKU grupės kredito unijos gautą vienkartinį saugos kodą, kuris yra sudarytas iš skaitmenų. Jums įvedus teisingą saugos kodą, mokėjimas patvirtinamas. Bent vieną iš kodų suvedus neteisingai, sistema Jus grąžins į patvirtinimo langą, kad abu kodus tikrai suvestumėte teisingai. Parduotuvėse, kurios nėra pažymėtos „Mastercard® SecureCode™“ logotipu, Jūs ir toliau galėsite atsiskaityti Jums įprastu būdu.
 • Kur galima sužinoti mokėjimo kortelės sąskaitos likutį? Mokėjimo kortelės sąskaitos likutį galite sužinoti: savo kredito unijoje; prisijungus prie el. bankininkystės „i-Unija“; bankomate „MEDUS“; bankomate „Bankomatas.lt“; paskambinus į „Worldline Baltic“ tel. nr. (8-5) 215 1177 (bet kuriuo paros metu); loterijos „Perlas“ terminale; visų Lietuvoje veikiančių bankų bankomatuose.
 • Ką daryti, jei pamiršote mokėjimo kortelės PIN kodą? Kreipkitės į kredito uniją, kurios nariu esate, ir pateikite nustatytos formos prašymą dėl kortelės pakeitimo.
 • Kiek kartų galima suklysti renkant PIN kodą? Neteisingai įvesti PIN kodą galima: 3 kartus bankomate (3-čią kartą įvedus neteisingą PIN kodą, bankomatas kortelę įtrauks). 5 kartus, jeigu atsiskaitoma kortele prekybos vietoje. Po 5-to neteisingo PIN kodo įvedimo, kortele atsiskaityti nebegalėsite, todėl prašome kreiptis į kredito uniją dėl kortelės pakeitimo.
 • Kaip galiu pakeisti savo mokėjimo kortelės PIN kodą? Turimos mokėjimo kortelės PIN kodą galite pasikeisti bet kuriame „MEDUS“ bankomate.
 • Ką daryti, jei mokėjimo kortelę įtraukė bankomatas, kortelė buvo pamesta arba pavogta? Skambinkite į kortelių centrą „Worldline Baltic“ tel. (8-5) 215 1177 (bet kuriuo paros metu) ir užblokuokite savo mokėjimo kortelę. Taip pat kreipkitės į savo kredito uniją, kad Jums būtų pagaminta nauja kortelė.
 • Kaip atnaujinti mokėjimo kortelę? Mokėjimo kortelė galioja iki mėnesio, nurodyto ant mokėjimo kortelės, paskutinės dienos. Pasibaigus kortelės galiojimo terminui ir raštu nepranešus kredito unijai prieš 30 kalendorinių dienų iki kortelės galiojimo termino pabaigos apie kortelės sutarties nutraukimą, kredito unija Jums pagamins naują mokėjimo kortelę. Jeigu kortelės galiojimo paskutinį mėnesį negalėsite atsiimti atnaujintos mokėjimo kortelės, galima kortelę atnaujinti anksčiau laiko, t. y. iki kortelės galiojimo pabaigos likus ne daugiau nei 90 dienų.
 • Ką daryti, jeigu buvo negauti pinigai bankomate arba nuo mokėjimo kortelės sąskaitos nuskaitytos lėšos už operaciją, kurios pats kortelės turėtojas neatliko? Prašome kreiptis į savo kredito uniją ir pateikti nustatytos formos pretenziją dėl neteisingai nuo sąskaitos nuskaitytų lėšų. Kaip užblokuoti bekontakčio atsiskaitymo funkcionalumą? Asmuo turi atvykti į kredito uniją ir pateikti nustatytos formos prašymą arba atsiųsti laisvos formos prašymą per el. bankininkystę „i-Unija“.
 • Kada galima pasinaudoti bekontakčio apmokėjimo paslauga?Atsiskaitant mokėjimo kortelių skaitytuvuose su nurodytu bekontakčio atsiskaitymo simboliu, nereikalaujamas PIN kodas, jei operacijos suma neviršija 50 €. Kai kuriais atvejais, atliekant atsiskaitymus iki 50 €, skaitytuvas gali paprašyti įvesti PIN kodą. Tai papildomas saugumo sprendimas, leidžiantis įsitikinti, kad kortelė nėra prarasta ir ja naudojasi būtent jos savininkas.
 • Kas yra papildoma mokėjimo kortelė? Kredito unijos nario prašymu šeimos nariui ar kitam nurodytam asmeniui išduota LKU mokėjimo kortelė su teise ja naudojantis atlikti mokėjimo operacijas, išsiimti grynųjų pinigų iš bankomatų, atsiskaityti už prekes ar paslaugas prekybos bei paslaugų teikimo vietose ir atlikti kitus nario prašyme nurodytus veiksmus. Papildoma kortelė išduodama prie kito asmens (pagrindinės kortelės savininko) sąskaitos. Papildoma mokėjimo kortelė „Debit Mastercard“ gali būti išduota asmenims nuo 7 metų amžiaus.
 • Kaip užsisakyti papildomą mokėjimo kortelę? Užsisakyti papildomą mokėjimo kortelę galite atvykę į kredito uniją, kurios narys (-ė) esate. Pagrindinės kortelės turėtojas (sąskaitos savininkas) turi užpildyti prašymą išduoti papildomą (-as) mokėjimo kortelę (-es). Prašymą privalo pasirašyti abu, tiek pagrindinės, tiek papildomos kortelės, turėtojai.